چای-سرگل-چیست

چای سرگل چیست ؟

مرغوب ترین چای ایرانی را می شناسید؟ چای سرگل مرغوب ترین چای ایرانی است که نه تنها از نظر طعم، بلکه از نظر عطر و ضایعات خارجی نیز تفاوت های زیادی با انواع چای برداشت شده در فصل های تابستان و پائیز دارد. لذت بردن از عطر طبیعی این چای اتفاق ساده ای نیست، چرا که چای سرگل به واسطه دارا بودن مقادیر قابل توجهی از پلی فنول یا همان آنتی اکسیدان ها در حقیقت یک نوشیدنی معجزه آسا محسوب می شود.

فروشگاه اینترنتی چای بالکا در بین هزاران فروشگاه فعال در حوزه چای و محصولات مشابه به عنوان یک انتخاب برتر از نظر خریداران محسوب شده است. فروشگاه چای بالکا با فراهم کردن مسیر فروش بی واسطه چای درجه یک ایرانی با بهترین و منصفانه ترین قیمت های موجود، هر نوع محدودیت برای لذت بردن از طعم چای در سراسر نقاط کشور را بی معنی کرده است.

 

شناخت چای سرگل 

چای سرگل از انواع درجه یک چای ایرانی است که در فصل بهار برداشت می شود و از آن به عنوان چای برداشت اول هم یاد می شود. برداشت چای سرگل از جوان ترین بخش گیاه یعنی برگ های بالاترین قسمت گیاه چای ویژگی مهم این گیاه دوست داشتنی است که باعث داشتن عطر و طعمی بی نظیر می شود.

بعد از چشیدن طعم چای سرگل قطعا شگفت زده می شود، چرا که این چای بدون داشتن هر گونه افزودنی مجاز یا غیر مجازی، منتقل کننده واقعی ترین عطر چای ایرانی است.

برخلاف تصور بسیاری از افراد، چای سرگل تلخ نیست، بلکه طعم گس مانندش به واسطه طبیعی و غیر شیمایی بودن آن احساس می شود. البته ترفندهای واقعا موثری برای کاستن میزان گَسی چای بهاره وجود دارد، که می توان از آن بهره مند شد.

مطالعه کنید :  آداب و رسوم چای در کشورهای مختلف

حقایقی بسیار زیادی درباره چای وجود دارد، اما حقیقی ترین موضوع این است که چای یک نوشیدنی گیاهی فوق العاده مفید است و از گیاه Camellia sinensis به دست می آید.

البته نمونه های زیادی از چای در دنیا وجود دارد، اما چای ایرانی متفاوت ترین نوشیدنی است. چای سرگل ایرانی که به چای چین اول هم شهرت دارد، بهترین نوع چای از نظر دارا بودن املاح و خواص معدنی است.

 

چای سرگل بهاره چیست؟

 

اگر هنوز هم اطلاعات خوبی درباره انواع چای به دست نیاورده باشید و همچنان این سوال وجود داشته باشد که چای سرگل بهاره چیست، باید به ادامه مطالعه دانستنی هایی درباره چای بپردازیم.

چای در ایران در سه فصل مختلف یعنی بهار، تابستان و پائیز از زمین های شمال کشور برداشت می شود. برداشت اول چای “چین اول” برداشت بهترین، خالص ترین و مرغوب ترین نوع چایی است که زمین به انسان هدیه می کند.

این چای علاوه بر کیفیت فوق العاده بالا، حاوی محدودترین نوع ناخالصی یا ضایعاتی است که در برداشت های بعدی به شدت افزایش می یابد. بنابراین دوست داران و عاشقان چای همیشه به دنبال خرید چای سرگل بهاره درجه یک بهاره هستند.

فروشگاه چای تی‌بالکا هم به همین علت برای خریدارانی که به کیفیت اهمیت می دهند، یک مسیر فوق العاده متفاوت را برای خرید چایی درجه یک و اعلا ترسیم کرده است.

علاوه بر چای سرگل نمونه های باکیفیت دیگری از چای هم وجود دارد که هر چند از نظر درجه یک بودن هرگز به گردِ پای چای سرگل نمی رسند، اما می توان آن ها در ردیف نمونه های چای ممتاز ایرانی قرار داد. کشاورزان سرگل را چای غنچه هم می نامند، چرا که این چای از غنچه های گیاه یا بالاترین قسمت های آن به دست می آید.

مطالعه کنید :  آموزش نحوه دم كردن چای ايرانی

 

 

 

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)